Przyczepy zbierające

Wozy zbierające

Maszyna zbierająca AXhttp://www.agromix.agro.pl/ico/ax.png

AX: generacja przyczep zbierających , która wyznacza nowy poziom. Wraz z AX kupuje się doświadczenie i kompetencje w dziedzinie konstrukcji przyczep zbierających , gdyż KRONE zna wymagania praktyki. Przyczepy AX, posiadające konstrukcję modułową, występują jako przyczepy zbierające albo wozy dozujące, z nadwoziem całkowicie stalowym albo ze składaną nadstawką na zielonkę podwiędniętą Pojemność wynosi od 44 do 48 m3 podwiedniętej zielonki średniego stopnia sprasowania. ze względu na wiele innowacji technicznych, przyczepy te przekonują swoja wysoka wydajnością i małym zapotrzebowaniem mocy.

Nowy zespół tnący i transportowy AX zwraca uwagę wysoka wydajnością i jakością cięcia, przy małym zapotrzebowaniu mocy. Sześć spiralnie rozmieszczonych rzędów noży przeciąga skoszona zielonkę przez noże ustawione w jednej płaszczyźnie.
Niewielki odstęp między 32 nożami i palcami zapewnia perfekcyjne "nożycowe " cięcie. Solidne i trwałe noże ze stali Hardox, posiadają szeroki powierzchnie transportowe.

Prosto i wygodnie:bez narzędziowa wymiana noży na pochyłej belce tnącej obok wozu zbierającego . Dzięki tej innowacji nowe wozy zbierające i dozujące AX zapewniają najwyższą jakość obsługi.

AX250 L/GL250 D/GD280 L/GL280 GD
Pojemność (zielonka podwiędnięta) m3 44 44 48 48
Pojemność DIN 11741 m3 25 25 28 28
Szerokość podbieracza 1.800 mm 1.800 mm 1.800 mm 1.800 mm
Maks. liczba noży 32 32 32 32
Zapotrzebowanie mocy kW/KM ok. 59/80 59/80 66/90 66/90

 

Maszyna zbierająca MX http://www.agromix.agro.pl/ico/mx.png

Skrót MX oznacza zaprezentowane przez firmę Krone na Agrotechnice nowe przyczepy zbierające z rotorem: MX 310 (31 m³ wg normy DIN = 50 m ³ objętości suchego materiału) i wóz MX 350 (35 m³ wg normy DIN = 56 m ³ objętości suchego materiału). Tym samym firma Krone proponuje trzy serie wozów ładujących – od serii AX poprzez serię MX aż do serii ZX. Nowe przyczepy MX w opcji GL (wóz ładujący o zamkniętej budowie) i GD (wóz ładujący o zamkniętej budowie, wyposażony seryjnie w 2 walce dozujące, w opcji 3 walce dozujące).

Przyczepy serii MX posiadają rotor transportująco-tnący o średnicy 880 mm z 8 rzędami zębów na obwodzie. Zęby ułożone w kształcie spirali przyspawane są do rotora i dzięki swojej budowie ze stali typu Hardox zapewniają niskie zużycie materiału. Szeroki przyrząd tnący zapewnia dużą wydajność. 41 noży, które położone są w odległości 37 mm zapewnia doskonałą jakość cięcia przy niskim zapotrzebowaniu mocy.

Wszystkie wozy serii MX wyposażone są w podbieracz typu Easy-Flow, który jest łatwy w eksploatacji. Szerokość podbieracza wynosi 1800 mm (DIN). 5 rzędów palcy odpowiada za sprawne podbieranie materiału.
Podbieracz typu EasyFlow pracuje bez sterowania bieżnią krzywkową. Tym samym nie ma konieczności jak dotychczas dużych nakładów konserwacji i zużycia materiałów. Ogromną zaletę stanowi fakt, że nowy podbieracz firmy Krone typu EasyFlow jest zawieszony wahadłowo.
Walce dozujące są zabezpieczone poprzez sprzęgło kłowe, co oznacza szybsze obroty w celu osiągnięcia wyższej prędkości przy rozładunku – również cięższej kiszonki.
Wozy ładujące serii MX wyróżnia ich hydraulicznie opuszczany i otwierany na bok przyrząd tnący, dzięki czemu operator nie ma potrzeby biegania wokół wozu, ażeby zabezpieczyć i odbezpieczyć przyrząd tnący. Opuszczanie przyrządu tnącego obywa się po lewej stronie. Na początku przyrząd tnący jest odbezpieczany za pomocą dźwigni a następnie rozkładany na lewą stronę. To zapewnia komfort przy wymianie noży, która odbywa się w błyskawicznym tempie i bez użycia narzędzi.Kolejną innowację stanowi podłoga wozów ładujących serii MX, która jest z przodu obniżana o 15 lub 25 cm. Dzięki temu proces transportu kiszonki przez rotor tnący zostaje skrócony. Proces transportu kiszonki odbywa się sprawniej i przy niższym zapotrzebowaniu mocy. To oznacza, że wozy serii MX mogą być używane przy użyciu ciągników już z 88 KW/120 PS.
Dzięki podłodze odchylanej do przodu zwiększa się odciążenie wozu, ponieważ kiszonka załadowana na początku nie może przechylić się na tylną część wozu. To zapewnia komfort rozładunku, nawet najdalej położonej kiszonki.Opcjonalna automatyka załadunku wyposażona jest w dodatkowy czujnik, który zapewnia lepszy załadunek wozu, a tym samym decyduje o jego wydajności.Nowa seria przyczep KRONE MX zapewnia również duże możliwości i opcje wyboru osi, ogumienia oraz hamulców.
Sterowanie – do wyboru 2 kasety sterujące Medium i Komfort zapewniają w łatwy i przejrzysty sposób pełną kontrolę i sterowanie wszystkimi funkcjami.
Kolejnym istotnym argumentem przyczep KRONE MX jest ich budowa w pełni otwarta u góry, co daje możliwość wykorzystania tych przyczep jako transportowych przy odbiorze od sieczkarni.

 

Maszyny wielozadaniowe ZX http://www.agromix.agro.pl/ico/zx.png

Ekonomiczna praca oznacza zwiększanie wydajności, obniżkę kosztów i optymalizację wykorzystania rocznego. Z tego powodu firma KRONE, będąca specjalista w dziedzinie przyczep zbierających i pojazdów użytkowych , opracowała uniwersalną przyczepę ZX.

ZX zwraca uwagę swoim rzeczywiście podwójnym zastosowaniem. Pojazd ten może pracować jako przyczepa zbierająca i wóz dozujący przy zbiorze kukurydzy i zielonki, ale może być również użyty jako przyczepa do transportu sieczki.

Dzięki zastosowaniu niesterowanego pobieracza EasyFlow i dużego wirnika tnącego o szerokości 1840 mm, przyczepa uniwersalna ZX, posiadająca teoretyczną długość cięcia 37 mm, jest również pełnowartościową, wysokowydajną kosiarko-ładowaczem. Do napędu wirnika tnącego firma KRONE stosuje wyłącznie przekładnię zębatą czołową, pracującą w kąpieli olejowej.

Podłoga wykonana całkowicie ze stali i obustronny napęd podnośnika podłogowego o podwójnej mocy, w wykonaniu seryjnym: dzięki temu przyczepa nadaje się bardzo dobrze do trudnych warunków eksploatacji usługowej. Przekładanie posuwu i ich silniki hydrauliczne są zabezpieczone w ramie. Podwójny przenośnik podłogowy jest zaprojektowany na najwyższe obciążeni. Przez przełączanie zaworu hydraulicznego można włączyć dwukrotnie większą prędkość przenośnika podłogowego.

ZX350 GL/GD400 GL/GD450 GL/GD550 GL/GD
Pojemność DIN 11741 m3 33 38 43 53
Szerokość podbieracza (DIN) 2.100 mm 2.100 mm 2.100 mm 2.100 mm
Maks. liczba noży 46 46 46 46
Zapotrzebowanie mocy kW/KM ok. 95/130 105/143 118/160 140/190